1. A radiátor légtelenítéséhez nincs szükség szakemberre, csak egy légtelenítő kulcsra vagy egy csavarhúzóra. Üzleteinkben beszerezheted őket. Csavarhúzóval akkor dolgozhatsz, ha modern a radiátorod, ezek szelepét ugyanis úgy alakították ki, hogy nincs szükség a kinyitásához speciális eszközre.
2. A légtelenítéshez nem kell leeresztened a vizet a radiátorokból, ám éppen ezért a munkálatok megkezdése előtt teríts egy nagyobb, jó nedvszívó képességű rongyot a fűtőtest alá, hogy felfogd a kicsöpögő vizet.
3. A csavarhúzóval vagy a légtelenítőkulccsal fogd meg szorosan a fűtőtest légtelenítő szelepét – ezt a radiátor oldalán találod, egy cső végén -, majd lassan és óvatosan forgasd el a szelepet az óramutató járásával ellentétes irányban.
4. Negyedfordulatnyit tekerd el, majd ezután megismételni. Az óvatosság azért fontos, mert, ha túlfordítod a szelepet, könnyen kieshet és elveszhet a szelepet lezáró, apró tű. Eközben még egy kis rongyot tarts a szelep alá, hogy felfogd a kifutó vizet. Addig tekerd a szelepet, amíg meg nem hallod azt a sziszegő hangot, ami a levegőre utal. Ekkor semmiképpen ne tekerd tovább, csak tartsd a szelepet addig, amíg a vízcseppek meg nem jelennek, majd azonnal zárd el a szelepet és tekerd vissza jó szorosan. Egy óra múlva ellenőrizd, hogy felmelegedtek-e a radiátorok. Ha minden részük egyenletesen meleg, jól dolgoztál.
5. Ha a szelep elfordítása után nem jön sem levegő, sem víz a radiátorból, akkor elképzelhető, hogy a légtelenítő szelep eldugult – ilyen esetben muszáj lesz szakembert hívnod, aki kicseréli a szelepet.
6. Ha levegő igen, csak víz nem jön a radiátorból a légtelenítés végén sem, előfordulhat, hogy nem légbuborék okozta a fűtőtestek egyenetlen hőmérsékletét, hanem az, hogy a rendszerben nincs elegendő víz.
7. Ebben az esetben próbálj meg egy másik fűtőtestet is légteleníteni a lakásban. Ha abból folyik a víz, minden bizonnyal a szeleppel van gond, ha viszont abból sem, már biztos, hogy a víz kevés. Pótlását már jobb szakemberre bízni.
[:en]